Jak wybrać laptopa do pracy?

Kategorie Laptopy Dell
Praca mobilna przy pomocy laptopa staje się coraz to częstszym zjawiskiem

Praca mobilna przy pomocy laptopa staje się coraz to częstszym zjawiskiem. Przy pomocy laptopa mamy nieograniczone możliwości rozwijania się, a co za tym idzie pracy. Istotny element stanowi sam laptop. By praca na nim mogła być wygodna i komfortowa musi spełniać on szereg wymagań. 

Na co zwrócić uwagę?

Praca mobilna przy pomocy laptopa staje się coraz to częstszym zjawiskiem
Autor zdjęcia: dell.com

Decydując się na kupno laptopa trzeba spojrzeć przede wszystkim na jego podzespoły. To one odgrywają najważniejszą rolę, stanowiąc o wydajności urządzenia. Najistotniejszym z nich jest procesor, którego prędkość jest kluczowym aspektem. Warto zwrócić uwagę na ilość rdzeni oraz ich taktowanie. By praca mogła być przyjemna wymagane są minimum 4 rdzenie, zaś ich taktowanie to 2,5 GHz i więcej. Uwagę należy zwrócić również na pamięć RAM, która jest także ważna pod kątem ogólnej wydajności. 8 GB to ilość pozwalająca komfortowo pracować bez żadnych przycięć. Naturalnie można rozszerzyć pamięć RAM o kolejną kość. Pracując na laptopie potrzebujemy również szybkiego dysku SSD, który znacznie przewyższa osiągami klasyczne dyski HDD. To istotne by przesył danych był szybki i nieprzerwany.

Pracując na laptopie najczęściej zabieramy go ze sobą. Sprawdzi się on zarówno w biurze, na wyjeździe czy podczas spotkania biznesowego. Nie posiadając stałego źródła zasilania niezbędna jest pojemna bateria, która pozwoli korzystać z urządzenia przez cały dzień. Warto więc zwrócić uwagę na jakość baterii.

Jaki model?

Jednym z ciekawszych modeli, o którym warto wspomnieć jest Dell Precision 15 3530. Laptop ten sprawdzi się nawet w rękach bardzo wymagającej osoby, która oczekuje od laptopa najwyższej wydajności. Sprzęt cechuje się procesorem czterordzeniowym bądź sześciordzeniowym zależnie od potrzeb osoby użytkującej. Dell Precision 15 3530 może być dodatkowo rozszerzony o maksymalnie 32 GB pamięci RAM. Opcjonalnie istnieje możliwość rozszerzenia konfiguracji o dedykowaną kartę graficzną. Sprawi to, że sprzęt sprawdzi się również podczas gier. Cały zestaw to duża wydajność i moc, która będzie wystarczająca w każdej sytuacji.

Podsumowanie

Reasumując, porządny laptop do pracy musi cechować się szybkim procesorem, sporą ilością pamięci RAM oraz superszybkim dyskiem SSD. Takie połączenie gwarantuje zmaksymalizowanie osiągów, zapewniając komfort podczas pracy z urządzeniem.