Lenovo ThinkStation P520C to prawdziwa stacja robocza, która jest w stanie zadowolić najbardziej wymagających użytkowników. Zatem zadajmy sobie pytanie: jak firma Lenovo buduje tak wydajne urządzenia?

Stacje robocze serii P520c możemy skonfigurować w zasadzie dowolnie do naszych potrzeb. Zawierają one procesory serii Intel Xeon W, zasilacz 500W, do 128GB szybkiej pamięci DDR4 o taktowaniu 2666MHz. Do wnętrza obudowy możemy włożyć aż 12 dysków w dowolnej konfiguracji, ale maksymalnie po: 2 dyski M2 o maksymalnej pojemności 4TB, 6 dysków HDD 3.5″ o maksymalnej pojemności 60TB, 10 dysków SSD 2.5″ o maksymalnej pojemności 20 TB. Ograniczenie w ilości włożonych jednocześnie dysków wynika z wielkości obudowy, której wysokość to tylko 37.5cm, a długość 42.6cm.
Czy Lenovo ThinkStation P520c wspiera technologię RAID?
Jak można się domyślić jak najbardziej tak. Są to RAID 0, 1, 5 oraz 10. Są one jak najbardziej używalne, posiadając tak szeroką gamę umiejscowionych w komputerze dysków.
Czy do Lenovo ThinkStation P520c możemy włożyć 2 karty graficzne?
Oczywiście, że tak. Jak już wiemy z początku artykułu są to prawdziwe stacje robocze dla najbardziej wymagających. W konfiguracji producenta wsparcie posiadają najnowsze karty graficzne firmy NVIDIA serii Quadro aż do jej flagowej jednostki P5000.
Stacje robocze Lenovo ThinkStation P520c są jednymi z najbardziej wydajnych na rynku. Są więc również przygotowane do tworzenia bądź uruchamiania na nich technologii Virtual Reality (VR).
Lenovo pomyślało również o bezproblemowym dokładaniu, jak również wyjmowaniu uszkodzonych dysków czy innych komponentów w sposób łatwy i przyjemny. Wystarczy zsunąć boczną ścianę obudowy i już mamy dostęp do wszystkiego bez potrzeby używania śrubokrętu czy innych narzędzi w zasadzie wymaganych przy obsłudze i rozbudowie komputerów u innych producentów.
Jaka jest więc odpowiedź na postawione w tytule artykułu pytanie?
Urządzenia są na pewno warte swojej ceny. Są niezawodne, a możliwości ich rozbudowy są w zasadzie nieskończone. Odpowiedź na pytanie jest więc prosta i brzmi ona twierdząco, aczkolwiek jest jeden warunek, mianowicie tylko dla osób, które będą wykorzystywały ich potencjał przynajmniej w kilkudziesięciu procentach.