Wybór laptopa z dużym ekranem

Kategorie Dell Inspiron,Laptopy Dell
Laptop posiadający duży ekran ma bardzo wiele zalet, choć zdarzają mu się też wady

Laptop posiadający duży ekran ma bardzo wiele zalet, choć zdarzają mu się też wady. W dzisiejszym poradniku postanowiliśmy sprawdzić czego można spodziewać się po komputerze przenośnym z dużą przekątną wyświetlacza, a przede wszystkim do czego może się nam przydać taki laptop i gdzie można go wykorzystać. Zapraszamy więc serdecznie do przeczytani naszego poradnika, zarówno osoby szukające w tym momencie konkretnego sprzętu, jak również tych którzy chcą po prostu poszerzyć swoją wiedzę na temat przenośnego sprzętu komputerowego.

Zalety dużego wyświetlacza w laptopie

Laptop posiadający duży ekran ma bardzo wiele zalet, choć zdarzają mu się też wady
Autor zdjęcia: dell.com

Zacznijmy od tego, co zapewne każdego najbardziej tutaj interesuje, czyli od listy zalet. Ta jest długa. Duży ekran daje nam przede wszystkim ogromny komfort pracy. W połączeniu z wysoką rozdzielczością możemy mieć naprawdę dobrą bazę do pracy nad różnymi projektami i tym podobnymi rzeczami. Jest również wiele wersji komputerów przenośnych z dużymi ekranami, które nadadzą się do użytku domowego. Przykładem może być Dell Inspiron 15, który będzie dobrze sprawował się zarówno w przypadku wykorzystania go do gier, jak również jeśli będziemy na nim na przykład odtwarzać multimedia, jak filmy w Full HD.

Wady laptopa z dużym ekranem

Niestety lista wad również istnieje i jest na niej kilka ważnych pozycji. Przede wszystkim taki laptop staje się dużo większy, co utrudnia przenoszenie go, podróżowanie z nim i tym podobne aktywności. Nie zawsze więc będzie dobrym wyjściem z sytuacji na przykład dla kogoś, kto pragnie często z komputerem jeździć na wyjazdy służbowe. Tak więc jeśli chodzi o użytkowników biznesowych, profesjonalnych, to być może lepszy byłby mniejszy ekran. Druga sprawa to większa waga, ale wspomniany tu wcześniej Dell Inspiron 15 nie należy do szczególnie ciężkich laptopów. Niemniej jest jeszcze jedna rzecz, którą trudno przeskoczyć – większe zużycie energii.

Jak więc przekonaliśmy się, laptop posiadający duża przekątną ekranu ma bardzo wiele zalet, ale posiada również wady. Na pewno dobrze nadaje się dla osób wymagających precyzji, na przykład dla projektantów CAD. Przyda się też w domu, gdy będziemy chcieli oglądać na nim filmy, czy grać w gry komputerowe w wysokiej rozdzielczości ekranu, mogąc obserwować każdy szczegół.