Sprzęt biznesowy Lenovo ThinkPad E490

Kategorie Lenovo ThinkPad
Zakup odpowiedniego sprzętu komputerowego jest niezwykle ważnym elementem szczególnie biorąc pod uwagę, że urządzenie to będzie służyć do pracy

Zakup odpowiedniego sprzętu komputerowego jest niezwykle ważnym elementem szczególnie biorąc pod uwagę, że urządzenie to będzie służyć do pracy. Bez wątpienia warto w tej kwestii pokusić się o wybór laptopa, który oferuje przede wszystkim możliwość pracy w różnych miejscach. Laptop powinien oferować szereg udogodnień, które pozwolą w łatwy i komfortowy sposób pracować z urządzeniem. Drugim istotnym aspektem jest sama wydajność laptopa, za którą odpowiedzialne są przede wszystkim podzespoły.

Jakiego laptopa wybrać?

Zakup odpowiedniego sprzętu komputerowego jest niezwykle ważnym elementem szczególnie biorąc pod uwagę, że urządzenie to będzie służyć do pracy
Autor zdjęcia: psref.lenovo.com

Jednym z ciekawszych modeli jest bez wątpienia Lenovo ThinkPad E490. Laptop ten jest idealnym rozwiązaniem. Sprawdzi się on zarówno w pracy, jak i podczas korzystania z multimediów. By urządzenie mogło być odpowiednio wydajne niezbędny jest wydajny procesor. Musi posiadać on przynajmniej 4 rdzenie fizyczne oraz wysokie taktowanie zegara wynoszące co najmniej 3-3,5 GHz. Warto celować w jak najwyższe wartości, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że laptop sprawdzi się podczas wszelkich zleconych mu zadań.

Lenovo ThinkPad E490 oferuje procesor Intel Core i5 8265U. Cechuje się on czterema rdzeniami oraz podejrzanie niskim taktowaniem 1,6 GHz. Jednakże diabeł tkwi w szczegółach. Model ten posiada dodatkowy tryb boost, który w razie konieczności zwiększa taktowania do 3,9 GHz. Niskie taktowanie bazowe procesora wynika przede wszystkim z jego niskonapięciowej wersji. Jest to właściwie sporym plusem ponieważ sam procesor nie zużywa bez potrzeby zasobów baterii, dzięki czemu sprzęt długo wytrzyma bez konieczności ładowania.

W modelu tym warto wspomnieć również o pamięci RAM. Element ten również odpowiada za wydajność. Na pokładzie tego laptopa znajduje się 8 GB pamięci DDR4, która może zostać rozszerzona aż do 32 GB. W urządzeniu odnajdziemy także klasyczny dysk twardy HDD o pojemności 1 TB.

Wygoda i komfort pracy

Za aspekty typowo użytkowe odpowiada matryca o przekątnej 14 cala oraz rozdzielczości Full HD. Kolejnym istotnym elementem jest duża liczba złącz oraz świetna bateria, która jest w stanie pracować bez ładowania do 660 minut. Jak zostało wspomniane wynika to przede wszystkim z doboru niskonapięciowego procesora.

Podsumowanie

Reasumując, laptop Lenovo ThinkPad E490 jest urządzeniem, które spisuje się przede wszystkim w zadaniach biznesowych. Jak to na sprzęt komputerowy przystało posiada również szereg multimedialnych możliwości, jednakże jedynie w podstawowym zakresie.