Fujitsu LifeBook U748 – solidny towarzysz w pracy biurowej

Kategorie Fujitsu LifeBook
W przypadku  laptopa biznesowego od Fujitsu okraszonego nazwą LifeBook U748 nie możemy mówić o rewolucji względem poprzednika

W przypadku  laptopa biznesowego od Fujitsu okraszonego nazwą LifeBook U748 nie możemy mówić o rewolucji względem poprzednika. Przynajmniej nie jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, bo pod obudową zmieniło się sporo.

Specyfikacja laptopa Fujitsu LifeBook U748

W przypadku  laptopa biznesowego od Fujitsu okraszonego nazwą LifeBook U748 nie możemy mówić o rewolucji względem poprzednika
Autor zdjęcia: pixabay.com

Fujitsu dokonało wewnętrznej modernizacji, między innymi w kwestii upgrade’u procesora do układów rdzeniowych Intel ósmej generacji. LifeBook U748 można nabyć także również w  konfiguracji z procesorem Intel Core i5-7200U lub Intel Core i5-7300U.

Laptop dostępny jest w różnych konfiguracjach, przykładowo:

  • procesor Intel Core i5-8250U
  • 8GB pamięci DDR4 RAMSSD
  • dysk 256 MB NVMe
  • 14-calowy dotykowy wyświetlacz 1080p
  • karta graficzna Intel UHD Graphics 620

Dostępne są również urządzenia w konfiguracji z, np. procesorem Intel Core i7-8650U czy 1 TB pamięci wewnętrznej.

W przypadku omawiania laptopów biznesowych należy zwracać uwagę na wagę urządzeń, gdyż ppowinny one cechowac się mobilnością. Fujitsu LifeBook U748 waży 1.603 kg, więc można go uznać za stosunkowo lekki sprzęt, który nie powinien sprawiac problemów podczas transportu.

Po lewej stronie obudowy urządzenia znajdziemy porty VGA, USB Type-C Gen 1, wejście USB 3.0 Type-A oraz czytnik kart. Po prawej stronie znajduje się gniazdo jack 3,5 mm, port USB 3.0 Type-A oraz DisplayPort, system zabezpieczajacy Kensington lock oraz port na kabel Ethernetowy.

Z przodu umieszczono panel ikon informujących o statusie urządzenia oraz czytnik kart SD.

14-calowy ekran dotykowy IPS o rodzielczości FHD 1920×1080, chociaż Fujitsu oferuje również ekrany HD o rozdzielczości 1366×768, a także panel FHD bez dotyku.

Jakość wyświetlacza jest dość średnia z powodu niskiego współczynnika kontrastu i wysokiego poziomu czerni. Powoduje to, że kolory wydają się matowe i czarne, wyglądając nieco szaro.

Warto również zauważyć, że Fujitsu LifeBook U748 jest praktycznie bezgłośny, kiedy nie wykonuje zadnych operacji, a podczas pracy głośność wzrasta nieznacznie. Przy umiarkowanym obciążeniu wentylatory generują hałaś dochodzący do około 32,5 d.

Podsumowanie

Biznesowa propozycja od Fujitsu powinna zadowolić klientów szukających solidnego i wydajnego laptopa, który będzie im towarzyszył w codziennej pracy.

LifeBook U748 posiada podzespoły pozwalające na wydajną pracę bez łapania zadyszki. Wszelkie dostępne testy wydajności, które przeprowadzono na tym urządzeniu wyraźnie wskazują na to, że model ten jest solidną opcją, jeżeli chodzi o laptopy przeznaczone do pracy biurowej.