Dell Precision 17 7730 – testujemy mocniejszą wersję

Kategorie Lenovo ThinkPad
Dell Precision 17 7730 posiada dysk twardy typu SSD o pojemności aż 1 terabajta, to chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że model ten jest wart swojej ceny

Tym razem testujemy mocniejszy wariant laptopa, który już pojawił się wcześniej w naszej redakcji. Otrzymaliśmy tym razem Dell Precision 17 7730 w wersji, która będzie kosztowała w okolicach 18 tysięcy złotych. Za takie pieniądze można już oczekiwać bardzo mocnych parametrów i jak się zapewne za chwilę przekonamy, tak właśnie będzie. Już wersja najuboższa tego komputera sprawdziła się nadzwyczaj dobrze, możemy więc liczyć, że tym razem będzie tylko lepiej. Zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Co znajdziemy „pod maską”?

Dell Precision 17 7730 posiada dysk twardy typu SSD o pojemności aż 1 terabajta, to chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że model ten jest wart swojej ceny
Autor zdjęcia: pixabay.com

Laptop tym razem otrzymał procesor z najnowsze linii Intel Core. Jest to model i9-8950HK, którego prędkość zbliża się do mitycznych 5.0 GHz. Tym razem nie jest to jeszcze taka wartość, mamy bowiem 4.80 GHz oraz cztery rdzenie. Trzeba jednak przyznać, że jest to już naprawdę sprzęt robiący wrażenie. Dodając do tego fakt, że Dell Precision 17 7730 otrzymał w tym wariancie aż 64 GB RAM, czyli maksymalną ilość, jaką jego płyta główna jest w stanie udźwignąć, to widzimy, że mamy do czynienia z prawdziwym smokiem.

Pozostałe parametry laptopa

Nie tylko procesor i pamięć robi tutaj niebagatelne wrażenie. Mamy bowiem w tym komputerze również bardzo szybką kartę graficzną dedykowaną, którą stanowi model nVidia Quadro P4200. Dzięki niej, oraz tak wydajnym parametrom w kwestii procesora i ilości RAM, Dell Precision 17 7730 można polecić nawet dla grafików komputerowych oraz inżynierów, pracujących w środowisku 3D (więcej informacji tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4050,laptopy-dell-precision-precision-17-7730.html). Również ekran komputera sprzyja wykorzystywaniu go w ten sposób. Mamy tu bowiem wciąż aż 17,3 cala, jednak tym razem wyświetlacz nie jest już Full HD, ale obsługuje rozdzielczość Ultra HD (3840 na 2160 pikseli). Nie da się ukryć, że jest to naprawdę ogromna rozdzielczość i spokojnie będziemy mogli na tym sprzęcie realizować nawet bardzo zaawansowane zadania.

Jeżeli dodamy do tego fakt, że Dell Precision 17 7730 posiada dysk twardy typu SSD o pojemności aż 1 terabajta, to chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że model ten jest wart swojej ceny. Czy jednak warto go kupić? Jeżeli ktoś oczekuje ultrabooka z prawdziwego zdarzenia i wykonuje pracę w środowisku 3D w wielu miejscach naraz, to z pewnością można ten komputer polecić.