Dell Latitude 5590 – niedrogi i dobrze wyposażony

Kategorie Laptopy Dell
Model Latitude 5590 jest niedrogi, możemy go mieć przynajmniej w pięciu różnych wariantach, dostosowanych do naszych oczekiwań

Przedmiotowy laptop, zaprezentowany przez firmę Dell, to ciekawa propozycja dla klientów biznesowych. Model Latitude 5590 jest niedrogi, możemy go mieć przynajmniej w pięciu różnych wariantach, dostosowanych do naszych oczekiwań. Dzięki temu cena waha się od czterech i pół tysiąca złotych, do siedmiu tysięcy. Każdy może więc wybrać odpowiedni model dla siebie i mieć takie parametry, jakich będzie potrzebował.

Ogólne parametry laptopa

Model Latitude 5590 jest niedrogi, możemy go mieć przynajmniej w pięciu różnych wariantach, dostosowanych do naszych oczekiwań
Autor zdjęcia: pixabay.com

Komputer odznacza się umiarkowaną wagą, jest to 1.6 kilograma. Nie jest to jeszcze dużo, ale specjalnie mało też nie. Jednak powinniśmy zwrócić uwagę, że posiada on aż 15.6 cali przekątnej ekranu i to właśnie jest tego przyczyną. Dzięki temu i wymiary są większe, dlatego będzie nam potrzebna odpowiednio duża walizka. Jednak Dell Latitude 5590 swoimi zaletami rekompensuje nam to w pełni (www.kuzniewski.pl). Rozdzielczość Full HD na tak dużym – jak na laptop dla biznesu – ekranie, to naprawdę coś. Trzeba przyznać, że na takim sprzęcie na pewno będzie się nam wygodnie pracować. Sprawdzi się on zarówno w biurze do codziennej pracy, jak i w czasie rozmaitych podróży czy wyjazdów służbowych.

Specyfikacja techniczna

Przyglądniemy się teraz temu, jak laptop prezentuje się od wewnątrz. Od razi widzimy, że jest to urządzenie, które nie musi wstydzić się niskiej mocy obliczeniowej. Zastosowano tu procesory Intel Core i5-8250 o prędkości 3.40 GHz (więcej), a w droższej wersji mamy Intel Core i7-8650U, którego prędkość to aż 4.20 GHz. Biorąc pod uwagę, że obydwa te procesory są czterordzeniowe, to mamy do czynienia z naprawdę szybką jednostką. Dell Latitude 5590 ma również dużo pamięci RAM. Przy procesorze Core i5 mamy 8 GB, przy Core i7 dostajemy aż 16 GB. Możemy także w przyszłości rozszerzyć tą ilość do 32 gigabajtów, a to już byłoby coś. Nie gorzej wygląda kwestia dysku twardego. W słabszych wersjach dostajemy 256 GB pojemności, w mocniejszej mamy 512 GB – obydwa dyski to oczywiście nowoczesne, szybki i bezpieczne SSD.

Dell Latitude 5590 może być dobrym rozwiązaniem zarówno do wykorzystania podczas pracy w biurze, jak i do zabierania pracy do domu, lub wykonywania różnych zadań w trakcie wyjazdu służbowego. Tutaj przeszkadzać na mogą nieco większe wymiary urządzenia, które są efektem zastosowania dużego ekranu, a także nieco większa waga. Jednak mimo tych wad laptop wydaje się całkiem dobrym rozwiązaniem za te pieniądze.