ThinkPad X1 Yoga 4 – najnowsza propozycja od Lenovo

Kategorie Lenovo ThinkPad
Jednym z nowszych i bardziej interesujących laptopów od firmy Lenovo jest definitywnie model X1 Yoga czwartej generacji

Jednym z nowszych i bardziej interesujących laptopów od firmy Lenovo jest definitywnie model X1 Yoga czwartej generacji. Wyróżnia się on tym, że jest bardzo lekki oraz smukły. Dzięki 14-calowemu ekranowi nie jest też nadmiernie duży, przez co zmieści się wszędzie. Postanowiliśmy tym razem przyjrzeć się bliżej jego możliwościom konfiguracyjnym.

Procesor i pamięć

Jednym z nowszych i bardziej interesujących laptopów od firmy Lenovo jest definitywnie model X1 Yoga czwartej generacjiUrządzenie na pewno może pochwalić się całkiem dobrymi podzespołami, jak na te wymiary i wagę. Procesor to dobrze znany z topowych modeli Intel Core i7, którego prędkość może dochodzić tutaj nawet do 4.00 GHz. Jeśli weźmiemy dodatkowo pod uwagę fakt, że w urządzeniu można zamontować aż do 16 GB RAM, to możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że mocy obliczeniowej na pewno tutaj nie zabraknie. Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 może jednocześnie pochwalić się całkiem długim czasem pracy na akumulatorze, bo aż do 11 godzin włącznie. Wszystko dzięki temu, że procesory z rodziny Core są energooszczędne, jeśli tylko uruchomimy odpowiedni tryb niskiego poboru mocy.

Wyświetlacz i dysk

Przekątna ekranu to 14 cali. Jest to niemalże idealna wartość, by laptop był odpowiednio komfortowy w pracy, a jednocześnie by jego wymiary nie były zbyt duże. Tutaj udało się to całkiem solidnie, najdłuższa krawędź urządzenia liczy zaledwie 33,3 centymetra. Rozdzielczości ekranu mogą być dwie: Standardowe Full HD (1920 na 1080 pikseli) oraz WQHD (2560 na 1440 punktów), jednak ta druga przy czternastu calach może być nieco przerostem formy nad treścią. Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 do generowania obrazu używa zintegrowanej karty graficznej Intel HD Graphics 520. Niestety dedykowana grafika nie zmieściła się do smukłej obudowy tego komputera.

Również w przypadku dysku twardego nie jest źle, ponieważ możliwa jest instalacja takiego, który będzie mieścił aż do 1 terabajta danych. Oczywiście mówimy o technologii SSD, która odporna jest na upadki, wstrząsy, a także działa bardzo szybko. Podsumowując, Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 można uznać za naprawdę udanego laptopa (www.kuzniewski.pl), gdzie pomimo bardzo niewielkich wymiarów i wagi udało się umieścić naprawdę solidne podzespoły.

 

Obraz z lenovo.com