Nowy iPad – nie zaskakuje, ale ciągle zachwyca

Kategorie Apple iPad

Marka Apple jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych za sprawność działania swoich urządzeń firmą na świecie. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego dziecka firmy z Cupertino.

Apple iPad 2018 – specyfikacja ogólna

Marka Apple jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych za sprawność działania swoich urządzeń firmą na świecie
Autor zdjęcia: pixabay.com

Najnowszy iPad wyposażono w wyświetlacz IPS Retina o rozdzielczości 9,7 cala z podświetleniem LED. Ekran współpracuje z urządzeniem Apple Pencil, co jest plusem, gdyż wcześniej pióro współpracowało jedynie z iPadem Pro.

Same wymiary nowego tableta od Apple nie uległy zmianie i wynoszą 240 x 169,5 x 7,5 mm. Waga urządzenia to 469 g w przypadku, gdy zdecydujemy się nabyć iPada bez opcji Cellular oraz 478 g w drugim przypadku.

Na obudowie tradycyjnie już nie znajdziemy zbyt wielu elementów dodatkowych. Na obudowie nowego iPada znajdziemy klasycznie fizyczny przycisk do regulowania głośności, przycisk Home połączony z funkcją skanera odcisków palca, włącznik, wejście jack, port Lightning, głośnik oraz slot na kartę nano-SIM (w przypadku nabycia urządzenia z opcją Cellular).

Nowy Apple iPad 2018 został wyposażony w dwa aparaty umieszczone z przodu i z tyłu obudowy urządzenia. Przednia kamera pozwala na rejestrację obrazu obraz w jakości 1,2 megapikseli. Tylny 8-megapikselowy aparat pozwala na rejestrację wideo w trybie slow-motion przy 120 klatkach na sekundę.

Pod obudową znajdziemy procesor A10 Fusion, który jest nieco lepszy niż te instalowane w poprzednich wersjach iPada, choć ciągle odstaje od procesorów montowanych w iPadach Pro.

W urządzeniu zamontowano również 2 GB pamięci RAM. Pomimo wrażenia, że jest to stosunkowo mało jak na obecne czasy, warto zwrócić uwagę, że urządzenia od Apple nigdy nie potrzebowały wiele RAM-u, gdyż stanowią one zamknięty system, przez co inżynierowie mogą dostosować system w taki sposób, aby działał on płynnie przy takiej ilości pamięci RAM. Zabieg ten ma również na celu zredukowanie kosztów produkcji, co przekłada się na niższą cenę dla odbiorców.

Podsumowanie

Najnowsze urządzenie firmy z Cupertino – Apple iPad 2018 – z pewnością zadowoli wszystkie osoby, które od urządzenia wymagają płynności oraz efektywności pracy, a także komfortu użytkowania. Ponadto świetna optymalizacja urządzeń oznaczony Jabłuszkiem sprawia, że produkty te świetnie nadają się do pracy biurowej. Nowy iPad być może nie jest najmocniejszym urządzeniem tego typu dostępnym na rynku, jednakże swoje braki nadrabia funkcjonalnością.