Lenovo ThinkPad X390 Yoga – nowoczesne urządzenie 2 w 1

Kategorie Lenovo ThinkPad
Nowa generacja Lenovo ThinkPad X390 Yoga wchodzi na wyższy poziom

Nowa generacja Lenovo ThinkPad X390 Yoga wchodzi na wyższy poziom (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k4341,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-x-thinkpad-x390-yoga.html). Niezwykle popularny notebook zachwycił kilka lat temu swoim nietypowym rozwiązaniem konstrukcyjnym. Kiedy wszyscy tworzyli tablety, z klawiaturami w formie baz dokujących, Lenovo stworzyło laptop, z możliwością wygięcia ekranu w drugą stronę. O ile nie można mówić tutaj o prawdziwym 2 w 1, gdyż ekran nie jest odłączany, to w przeciwieństwie do konkurencji, sprzęt ten nie jest w żaden sposób ograniczony pod względem architektury.

Redukcja wagi, zwiększenie ekranu

Nowa generacja Lenovo ThinkPad X390 Yoga wchodzi na wyższy poziom
Autor zdjęcia: news.lenovo.com

Poprzednia generacja wyposażona była w matryce o przekątnej 12,5”. Lenovo ThinkPad X390 Yoga będzie dysponował ekranem o przekątnej 13,3”. Nie jest to ogromna różnica, jednak zmniejszono ramki, co za tym idzie, sam laptop nie zwiększył rozmiarów, które wynoszą zaledwie 312 x 217 x 16,5 cm. Waga, to zaledwie 1,22 kg. Design uległ niedużym zmianom. Głównie nieco podcięto rogi od spodu komputera, oraz zwiększono nieco touchpad. Nowa Yoga, dostępna będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: matowa, czarna (klasyczny kolor serii ThinkPad) oraz odblaskowa, srebrna.

Co ciekawe, mimo iż zawiasy poprzedniej generacji były bardzo chwalone za wytrzymałość oraz płynność działania, to inżynierowie z Lenovo postanowili je nieco wzmocnić. Według badań, nawet mocno uderzone zawiasy, powinny tylko pęknąć, umożliwiając nadal bezproblemowe otwieranie i zamykanie klapy. W przeciwieństwie do rozwiązań stosowanych przez konkurencję, X390 Yoga ma zawiasy, które chowają się w obudowie, co zwiększa mobilność komputera.

Podzespoły z lekkim upgradem

Fani poprzedniej generacji, znajdą tutaj nieznaczne zmiany sprzętowe. Przede wszystkim, zastosowano ósmą generację procesorów Intel. Najmocniejsza wersja, wyposażona będzie w i7 (podobnie jak wiele topowych modeli producenta). Maksymalnie, dostępne będzie 16 GB pamięci operacyjnej. Intel HD Graphics 620 jest aktualnie najlepszą zintegrowaną kartą graficzną, pod względem stosunku ceny, do mocy obliczeniowej oraz zapotrzebowania na energię. Zastosowanie więc jej w nowej Yodze, nie powinno nikogo dziwić. Maksymalna pojemność dysku SSD, będzie wynosić aż 1 TB, czyli więcej, niż miało to miejsce generację niżej.