Lenovo ThinkPad X390 Yoga – Konwertowalny notebook z kultowej serii

Kategorie Lenovo ThinkPad
Lenovo ThinkPad X390 Yoga to urządzenie z kultowej już serii Lenovo ThinkPad X z przyrostkiem Yoga oznaczającym konwertowalność tego notebooka

Lenovo ThinkPad X390 Yoga to urządzenie z kultowej już serii Lenovo ThinkPad X z przyrostkiem Yoga oznaczającym konwertowalność tego notebooka. Biznesowy komputer przenośny wyposażony został w nieco większy ekran (13,3″), procesor Whiskey Lake i zmniejszone o 50% ramki wokół ekranu. Całość waży 1,25 kg i ma zaledwie 16,5 mm grubości. Producent nie zapomniał o wsparciu najnowszych technologii takich jak Thunderbolt 3 czy Microsoft Windows Hello.

Konwertowalny notebook Lenovo ThinkPad X390 Yoga ze świetnymi detalami

Lenovo ThinkPad X390 Yoga to urządzenie z kultowej już serii Lenovo ThinkPad X z przyrostkiem Yoga oznaczającym konwertowalność tego notebookaOsoby niewtajemniczone mogą nie wiedzieć na czym polega mechanizm konwertowalności laptopów od Lenovo z przyrostkiem Yoga. Jest to technologia opatentowana przez Lenovo i zastosowana w celu umożliwienia przekształcenia urządzenia z konwencjonalnego laptopa do wygodnego tableta czy stojącej ramki, która może posłużyć za czytnik e-booków czy wyświetlacz filmów wideo. Mało tego, dodatkowy rysik Lenovo Active Pen i funkcja Windows Ink umożliwi korzystanie z urządzenia niczym z kartki papieru, na której możemy wygodnie sporządzać notatki zsynchronizowane z Cortaną czy tworzyć kartki urodzinowe. Taki ekran z zawiasami 360 stopni posiada wbudowaną obsługę dotyku palcem i pozwala ustawić dowolny kąt ekranu.

Ekran i bezpieczeństwo w Lenovo ThinkPad X390 Yoga

Przy projektowaniu Lenovo ThinkPad X390 Yoga zadbano o każdy szczegół – w tym ekran (o czym także tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4305,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-l-thinkpad-l390-yoga.html). Ten ma 13,3 cali i jest ekranem IPS obsługującym rozdzielczość Full HD w jasności 300 nitów. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to zamontowana nad ekranem kamerka IR z Windows Hello może zostać zasłonięta przez zaślepkę ThinkShutter. Całość natomiast może zostać zabezpieczona przed kradzieżą za pomocą technologii Kensington Lock Slot i dTPM 2.0.

Wyposażenie konwertowalnego ThinkPada

Do wyposażenia tego ThinkPada wykorzystano wyłącznie części najwyższej klasy od uznanych producentów. Nie zapomniano również o pojemnej baterii 50Wh, na której możemy pracować aż 14,5 godziny bez potrzeby szukania gniazda zasilania. Nawet jeśli zajdzie taka potrzeba to laptopa z funkcją Rapid Charge, naładujemy do pełna w niespełna 90 minut. Laptop może pochwalić się procesorem 8-ej generacji Intel Core vPro i7, 16 gb pamięci RAM i szybkim dyskiem SSD na szynie PCIe 256 GB. Dużym plusem jest obsługa technologii Thunderbolt 3, USB 3.1 (x2), USB typu C (x2) i kart pamięci microSD.

 

Obraz z lenovo.com