Lenovo ThinkPad X390 – budżetowy, ale z aspiracjami

Kategorie Lenovo ThinkPad
Szukając kolejnego laptopa godnego uwagi, trafiliśmy na model X390 od Lenovo

Szukając kolejnego laptopa godnego uwagi, trafiliśmy na model X390 od Lenovo. Należy on do rozpoznawalnej i szanowanej serii biznesowej ThinkPad. Jednak w przeciwieństwie to komputerów, których oznaczenie rozpoczyna się na literę T lub L, X390 jest laptopem budżetowym. Na pewno dobrze sprawdzi się w małych firmach, które nie mają zbyt dużo środków na laptopy, ale też które nie posiadają zbyt dużej ilości przestrzeni w biurze. Model X390 jest bowiem bardzo niewielki.

13 cali w stylowej obudowie

Szukając kolejnego laptopa godnego uwagi, trafiliśmy na model X390 od LenovoPierwsze, co rzuca się nam w oczy gdy otwieramy ekran, to całkiem solidna obudowa i ekran o niezbyt dużych wymiarach. Mamy tutaj 13.3 cali, a rozdzielczość obsługiwana przez wyświetlacz to Full HD. Akurat wersja, którą otrzymaliśmy, nie posiadała dotyku, jednak wyższe warianty mogą go mieć. Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialna jest zintegrowana karta graficzna Intel UHD. Lenovo ThinkPad X390 w wariancie, który otrzymaliśmy do testów, został wyposażony w dysk typu SSD o pojemności 256 GB. Jednak co chyba najważniejsze, laptop ma naprawdę niewielkie i kompaktowe wymiary.

Dobry kompan w podróży

Dzięki temu, że sprzęt jest niewielki i lekki, łatwo będzie przechować go w dowolnej torbie, plecaku, czy nawet reklamówce. Pracownik z takim komputerem będzie mógł bez kłopotów pojechać w podróż służbową, nawet daleko za granicę. Ważne jest tutaj też to, że w komputerze mamy bardzo pojemną baterię. Pojemność 48 watogodzin sprawia, że możemy pracować bez podłączania się do gniazdka nawet przez 17 i pół godziny (w trybie niskiego poboru mocy), jednocześnie nie powodując, że Lenovo ThinkPad X390 staje się nadmiernie ciężki. Bateria definitywnie jest mocną stroną tego urządzenia.

Trzeba też powiedzieć kilka słów o procesorach, jednak to szerzej omówimy w dalszej części testu. Otóż mamy tutaj Intel Core ósmej generacji o oznaczeniu i7, które wspierają wirtualizację (system vPro). Są to procesory bardzo energooszczędne. Na płycie głównej można natomiast zainstalować nawet do 32 GB pamięci RAM, co jest wynikiem ponadprzeciętnym.

 

Obraz z lenovo.com