Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 – najlżejszy notebook na świecie?

Kategorie Lenovo ThinkPad
Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 ma procesory z serii Intel Core i7 z technologią vPro

Testujemy kolejnego laptopa z serii biznesowych, które zaprezentowane zostały w tym roku przez firmę Lenovo. Urządzenie wyróżnia się tym, że jest jednym z najlżejszych na świecie komputerów przenośnych. Czy ma szansę dzięki temu zawojować rynek? Na pewno są ku temu realne przesłanki. Przyglądamy się bliżej tytułowemu bohaterowi.

Idealny w trasie

Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 ma procesory z serii Intel Core i7 z technologią vProPracując często wyjeżdżamy w różne delegacje, jeździmy na wyjazdy służbowe, spotkania biznesowe w innych miastach, czasami na drugim końcu kraju, czasami daleko za granicą. Ważne jest, by podczas tych wypraw mieć ze sobą nasz firmowy sprzęt, ponieważ na nim posiadamy ważne projekty, często prezentacje, które mamy wygłosić po dotarciu na miejsce. Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 na pewno będzie dobrym kompanem w trakcie takich biznesowych wojaży. Przede wszystkim dzięki lekkości. Waży on zaledwie 1,18 kg, co jest jedną z najniższych wartości, jeśli chodzi o masę laptopów na świecie. Pomimo tego, w środku udało się zmieścić całkiem konkretne podzespoły, o których już za moment.

Stosunek mocy do masy

Powyższy parametr stosuje się głownie do samochodów i innych pojazdów. Tym razem jednak nie chodzi o masę auta, ani o moc silnika. Zestawiamy moc obliczeniową tytułowego ultrabooka do jego bardzo niskiej wagi. Czy urządzenie ważące zaledwie 1,18 kg może mieć wewnątrz porządne podzespoły? Okazuje się, że nie ma z tym żadnych problemów. Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 ma procesory z serii Intel Core i7 z technologią vPro. Oprócz tego na pokładzie można umieścić aż do 16 GB pamięci RAM. Gdyby tego było mało, spokojnie mieści się też dysk twardy typu SSD o pojemności maksymalnie 1 terabajta.

Powyższe dane mogą niejedną osobę wprawić w osłupienie. Jednak nawet na tym nie kończą się rewelacje. Otóż w tym niewielkim komputerze zmieściła się bateria o pojemności aż 52 watogodzin, dająca nam do 11 godzin pracy bez podłączenia do gniazdka sieciowego. Można więc powiedzieć, że jeśli chodzi o komfort zabierania tego urządzenia ze sobą w podróż, to chyba lepszej propozycji nie znajdziemy dzisiaj na rynku.

 

Obraz z lenovo.com