Lenovo ThinkPad T490

Kategorie Lenovo ThinkPad
ThinkPad seria T to flagowe laptopy od Lenovo. Są one wydajne, a zarazem wytrzymałe

ThinkPad seria T to flagowe laptopy od Lenovo. Są one wydajne, a zarazem wytrzymałe. Stworzone zostały do pracy zarówno w biurze, jak i też do działań w terenie. Mogą pochwalić się czasem działania baterii, który naprawdę jest dobry oraz szybkim przesyłaniem danych, które zapewnia port USB-C Thunderbolt. Procesory zastosowane w tych urządzeniach są wydajne, dzięki czemu zostaje zapewniony wysoki komfort pracy.    

Laptop dla biznesu

ThinkPad seria T to flagowe laptopy od Lenovo. Są one wydajne, a zarazem wytrzymałe
Autor zdjęcia: news.lenovo.com

ThinkPad T490, czyli laptop, który został zaprezentowany podczas targów MWC 2019. Nowy Thinkpad ma mieć do wyboru matryce w konfiguracji TN, HD, IPS Full HD oraz IPS WQHD. Jeżeli chodzi, o jej rozmiar ma to być 14 cali. Wydaje się, że jest to odpowiedni rozmiar, który pozwoli, na komfortową pracę jednocześnie sprawiając, że urządzenie będzie mobilne. Nie powinno być trudno przemieszczać się z nim z miejsca na miejsce. Będzie to sprzęt odpowiedni dla osób, które często podróżują służbowo np. na konferencje. Zdecydowanie można powiedzieć, że jest, to sprzęt lekki waży bowiem zaledwie 1,48 kg. Jest to kolejny argument za tym, że urządzenie to jest mobilne. Taka waga sprawi, że nie powinniśmy nawet poczuć dodatkowego ciężaru. Jeżeli chodzi, o wygląd to także tutaj nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Design, jaki Lenovo zastosowało, przy tym sprzęcie jest co najmniej zadowalający. ThinkPad T490 to sprzęt, który świetnie sprawdzi się podczas biznesowych spotkań czy też konferencji. Będziemy mogli wybrać pomiędzy dwoma konfiguracjami RAM 8 lub 16 GB. Na pokładzie znajdziemy, także procesor Intel Whiskey Lake aż do 48 GB RAM (w najwyższej konfiguracji) Są to parametry, które pozwalają na wydajną pracę nawet przy zadaniach, które wymagają nieco większej mocy. Mocną stroną jest tu także klawiatura. Wygląda, całkiem dobrze a co najważniejsze jest komfortowa i pozwala na przyjemną pracę. Do wyboru będziemy mieli tu wiele przycisków, które mogą się nam przydać podczas wykonywanych zadań. Dostaniemy, także bogatą liczbę złącz, wśród których znajdą się Thunderbolt, port HDMI, USB typu C,2 x USB 3.1, a także czytnik kart microSD. Bateria, która ma mieć pojemność 50 Wh teoretycznie ma nam zapewnić do 16 godzin pracy. Wydaje się to całkiem sporo, chociaż wszystko zależy oczywiście od rodzaju wykonywanej pracy.

Lenovo ThinkPad T490 to urządzenie, które bardzo dobrze sprawdzi się podczas prac biurowych oraz działań biznesowych. Połączenie interesującego designu oraz dobrych parametrów wraz z niewielką wagą tworzy całkiem interesującą mieszankę.