Lenovo ThinkPad L590 – budżetowy, ale z zacięciem

Kategorie Lenovo ThinkPad
Lenovo ThinkPad L590 to nie tylko dobry laptop na dzisiejsze czasy, ale w pewnym sensie inwestycja na lata

Tym razem na nasze biurko testowy dostaliśmy kolejny produkt od Lenovo. Jest to laptop biznesowy ze średniej półki, a konkretnie model ThinkPad L590. Można więc powiedzieć, że jest on w pewnym sensie młodszym i nieco słabiej wyposażonym bratem modelu T590, który jakiś czas temu już recenzowaliśmy. Dziś sprawdzimy jak sprawuje się nieco tańsza alternatywa, która powinna przemówić zwłaszcza do małych i średnich firm.

Zaglądamy pod maskę

Lenovo ThinkPad L590 to nie tylko dobry laptop na dzisiejsze czasy, ale w pewnym sensie inwestycja na lataTest, by tradycji stało się zadość, zaczynamy od spojrzenia do wnętrza komputera. Tutaj znajdujemy następujące podzespoły: Procesor Intel Core i5-8250U o mocy maksymalnej 3.40 GHz (https://www.notebookcheck.pl/Intel-Core-i5-8250U.272788.0.html), który w trybie energooszczędnym może zostać spowolniony do 1.60 GHz. Lenovo ThinkPad L590 staje się wtedy bardzo mało podatny na zużywanie nadmiernych ilości prądu, dzięki czemu na wbudowanej baterii 45 watogodzin możemy spokojnie przepracować nawet do 12 godzin bez ładowania. Na pewno taki zestaw będzie cieszył tych pracowników, którzy często zabierają ze sobą komputer na delegacje służbowe.

Testujemy wydajność

Po uruchomieniu na sprzęcie programów diagnostycznych oraz oceniających maksymalną moc obliczeniową, zaskoczyliśmy się pozytywnie. Wyniki były tak dobre między innymi z tego powodu, że na pokładzie oprócz wydajnego procesora, zamontowano także 8 GB pamięci RAM. Dodatkowo można będzie rozszerzyć tą ilość w przyszłości o kolejne gigabajty, by nadążyć za wzrostem wymagań nowoczesnych aplikacji. Można więc spokojnie powiedzieć, że Lenovo ThinkPad L590 to nie tylko dobry laptop na dzisiejsze czasy, ale w pewnym sensie inwestycja na lata.

Urządzenie posiada ekran o przekątnej 15.6 cali, która świetnie radzi sobie z wyświetlaniem rozdzielczości Full HD, którą mamy tutaj dostępną. W tej wersji nie występuje ekran dotykowy, jednak biorąc pod uwagę, że to model ze średniej półki, można to w zupełności zaakceptować. Dane gromadzimy natomiast na dysku SSD o pojemności 256 GB. W bogatszych wariantach można zainstalować także wersję 512 GB. Dodatkowo dysk wykonany w technologii jest bardzo szybki i jednocześnie bezpieczny, poprzez brak wrażliwości na wstrząsy i upadki.

 

Obraz z lenovo.com