Jakie cechy powinny posiadać mobilne stacje robocze dla biznesu?

Kategorie Lenovo ThinkPad
Na obecnym rynku pracy pojawiła się zasobna nisza, w skład której wchodzą osoby dużo pracujące z grafiką 3D czy też projektowaniem obiektów

Na obecnym rynku pracy pojawiła się zasobna nisza, w skład której wchodzą osoby dużo pracujące z grafiką 3D czy też projektowaniem obiektów. Do wykonania swojej pracy wymagają sprzętu, który spełni ich potrzeby (jak np. silne CPU, wsparte pamięciami z ECC). Oczywiście praca z grafiką wymaga wyposażenia narzędzia pracy w karty graficzne typu NVIDIA Quadro. Komputer złożony z takich elementów oferuje niemal nieograniczone możliwości w pracy.

Czy wygląd musi iść w parze z możliwościami?

Na obecnym rynku pracy pojawiła się zasobna nisza, w skład której wchodzą osoby dużo pracujące z grafiką 3D czy też projektowaniem obiektów
Autor zdjęcia: pixabay.com

Wygląd i styl nawet bardzo dobrego sprzętu nie zawsze wskazuje na jego możliwości. Tak jest w przypadku Lenovo ThinkPad P72, który jest konserwatywny pod względem stylu (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k4184,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p72.html), ale świetnie sprawdzi się w takich branżach jak:

  • finansowa,
  • motoryzacyjna czy
  • związana z wydobyciem ropy i gazu.

Ten przykładowy laptop już nie należy do najlżejszych, gdyż waży 3,4 kg, jednakże z powodzeniem zastąpi komputer stacjonarny. Natomiast posiadana przez niego matryca IPS posiada rozdzielczość 4K i pokrywa 100 % palety barw Adobe RGB. Dodatkowo jest wyposażony w dwa gniazda Thunderbolt 3, dzięki czemu można podłączyć wiele urządzeń w tym samym czasie za pomocą korzystających z tego interfejsu stacjom dokującym. Lenovo ThinkPad P72 może być zaopatrzony w procesory Intel Core i9 lub Xeon.

Czy stacje robocze muszą posiadać moc?

Odpowiednie wyposażenie laptopów pozwala ludziom pracującym na szybkie spakowanie się łącznie ze sprzętem i wykonywanie zleconych zadań(na wysokim poziomie) z dowolnego miejsca na  świecie. Dlatego też konieczne jest, aby laptopy tego typu charakteryzowały się przede wszystkim mocnymi podzespołami (np. procesory Intel Xeon oraz Core 8. generacji, do 64 GB RAM DDR4 czy grafika NVIDIA Quadro P2000). Komputery takie zapewniają profesjonalną wydajność i niezawodność. Wyposażenie powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających grafików, montażystów czy projektantów.

Laptopy o odpowiedniej mocy na pewno sprawdzą się u ludzi pracujących intensywnie, którzy przemieszczają się z miejsca na miejsce i potrzebują sprzętu, który nie będzie ich ograniczał i przetworzy nawet bardzo duży zbiór danych dzięki wysokiej mocy obliczeniowej. Dodatkowo pamięć masowa i operacyjna powinny wystarczyć do wykonania najbardziej wymagających zleceń w dowolnym miejscu.