iPad 2018 – ciekawa propozycja od Apple

Kategorie Apple iPad
iPad 2018 to nowa propozycja firmy Apple

iPad 2018 to nowa propozycja firmy Apple. Jest to ich najtańszy tablet w historii. Nie różni się wiele od poprzedników, jednak możemy w nim znaleźć kilka nowości. Jedną z nich jest obsługa Apple Pencil, ale o tym później.

Wygląd

iPad 2018 to nowa propozycja firmy Apple
Autor zdjęcia: apple.com

Na froncie urządzenia znajdziemy wyświetlacz IPS Retina o przekątnej 9,7” oraz rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Niestety, nie jest laminowany, nie posiada powłoki antyrefleksyjnej ani funkcji True Tone, znanej z droższych iPadów Pro. Obudowa to standardowo już aluminium, bardzo dobrej jakości, wyglądem praktycznie nie różniąca się od poprzednich modeli.

Wydajność oraz pamięć

Tablet dostępny jest w dwóch wersjach – z pamięcią 32 GB lub 128 GB, niestety nie ma możliwości jej rozszerzenia za pomocą zewnętrznej karty. Całość działa na procesorze A10 Fusion, wspomaganym przez 2 GB pamięci RAM. Podzespoły te zapewniają wystarczającą wydajność i komfort użytkowania.

Bateria

W środku znajduje bateria o pojemności 8827 mAh. Starcza ona na ok. 8-10 godzin korzystania bez ładowarki. Wszystko zależy od rodzaju użytkowania, pracy na WiFi czy sieci komórkowej, jasności ekranu, itd.

Łączność

Na pokładzie znajdziemy Bluetooth 4.2 oraz moduł Wi-Fi obsługujący standardy 802.11a/b/g/n/ac. Jest też wersja tabletu obsługująca LTE.

Aparat

Apple iPad 2018 został wyposażony w 2 aparaty (więcej pod tym linkiem). Pierwszy, przedni o rozdzielczości 1,2 Mpix umożliwiający nagrywanie filmów w jakości HD. Posiada wiele przydatnych funkcji jak choćby wykrywanie twarzy, HDR, zdjęcia seryjne czy samowyzwalacz. Tylny może pochwalić się 8 Mpix rozdzielczości, nagrywaniem w Full HD oraz możliwością robienia zdjęć panoramicznych. Poza tym oferuje nagrywanie slow-motion w 720 p, automatyczną stabilizację obrazu, autofokus czy geoznaczniki zdjęć.

Apple Pencil

Funkcja ta dostępna była do tej pory tylko w iPadach Pro. Jest to rysik wykrywający zarówno stopień nacisku pióra, jak i kąt nachylenia, dzięki czemu można wykorzystywać go do zaawansowanych projektów graficznych. Niestety, nie jest on dołączany do zestawu.

Dla większości funkcjonalność i wydajność urządzenia będzie wystarczająca. iPad 2018 może okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób z ograniczonym budżetem, chcących posiadać tablet od Apple.