HP EliteDesk 800 – Minikomputer do wielkich zadań

Kategorie HP EliteDesk
Marka HP jest jedną z wiodących firm produkujących komputery skierowane do odbiorcy biznesowego

Marka HP jest jedną z wiodących firm produkujących komputery skierowane do odbiorcy biznesowego. Nie inaczej jest w przypadku minikomputera typu wieża, a mianowicie HP EliteDesk 800.

Ogólnie o EliteDesk 800

Marka HP jest jedną z wiodących firm produkujących komputery skierowane do odbiorcy biznesowego
Autor zdjęcia: store.hp.com

Producent zachwala swoje urządzenie i określa je, jako jedne z najbezpieczniejszych i najłatwiejszych w zarządzaniu komputerów HP. W tym przypadku producent swoje urządzenie wyraźnie poleca do użytku w różnego typu firmach oraz instytucjach, gdzie liczy się wydajność i możliwie najwyższe bezpieczeństwo informacji zawartych na dysku komputera.

Firma HP tworząc model EliteDesk 800, kierowała się wizją, która wymaga od urządzenia dostosowania się do nowoczesnego trybu i stanowiska pracy.

Specyfikacja biznesowego minikomputera HP EliteDesk 800

W przypadku tego modelu możemy wybierać pomiędzy różnymi konfiguracjami sprzętowymi, jednak pod obudową komputera znaleźć możemy procesor Intel Core 7. generacji, pamięć DDR4 z możliwością rozbudowy do 32GB. Opcjonalnie możemy wyposażyć komputer w pamięć Inte Optane oraz napęd HP Turbo Drive G2.

Za grafikę odpowiada zintegrowana karta graficzna z rodziny firmy Intel, a do wyboru mamy m.in.:

  • Intel HD 530
  • Intel HD 630
  • Intel HD 610

Ponadto w urządzeniu znajdziemy wiele gniazd, jak na przykład port USB 3.1 Type-C, złącze słuchawkowe, a także:

  • (opcjonalnie) port HDMI
  • 4 złącza portu USB 3.1 Gen 1
  • złącze anteny zewnętrznej
  • gniazdo M.2 2230 na opcjonalną kartę sieci bezprzewodowej
  • gniazdo M.2 2280 na dyski pamięci masowej.

Biznesowy minikomputer pracuje w oparciu o system z rodziny Windows 10. Producent zaleca także, aby urządzenie podłączyć do monitora Elite w celu zaoszczędzenia miejsca na biurku.

Jedną z niewątpliwych zalet tego modelu, który bez wątpienia kierowany jest do pracy w firmach i różnego rodzaju instytucjach jest dbałość producenta o zapewnienie bezpieczeństwa danym przechowywanym na urządzeniu. W tym celu zastosowano rozwiązanie, które chroni przed wszelkiego rodzaju atakami BIOS, a ponadto system potrafi dokonać samo naprawy i przywrócić sprawność i funkcjonalność działania.

Podsumowanie

Urządzenie HP EliteDesk 800 jest wydajnym systemem, który sprawdzi się w codziennej pracy biurowej, a dzięki dostępnym konfiguracją producent daje nam możliwość wyboru i dostosowania wersji komputera do naszych potrzeb. Na pochwałę zasługuje również fakt, że firma HP myśli o bezpieczeństwie firmowych danych przechowywanych na ich sprzęcie, co jest niezwykle istotne. Tak więc, jeżeli potrzebujemy solidnego komputera, który dotrzyma nam kroku podczas pracy, a dodatkowo nie chcemy wydawać góry pieniędzy, to EliteDesk 800 jest kandydatem wartym wzięcia pod uwagę.