HP EliteBook 1050- laptop uniwersalny

Kategorie HP EliteBook
Wybór odpowiedniego komputera czy laptopa wiąże się z szeregiem problemów

Wybór odpowiedniego komputera czy laptopa wiąże się z szeregiem problemów. Przede wszystkim należy zdecydować w jaki sposób planujemy korzystać ze sprzętu. Laptop może służyć zarówno do pracy, jak i do gier. Wybierając dany model warto zwrócić uwagę właśnie na ten aspekt. Jest to istotne ponieważ od tego zależy pod jakim kątem należy brać sprzęt. Można także wybrać laptopa, który sprawdzi się w obu tych czynnościach.

Uniwersalny laptop

Wybór odpowiedniego komputera czy laptopa wiąże się z szeregiem problemów
Autor zdjęcia: store.hp.com

Jednym z uniwersalnych laptopów, który sprawdzi się zarówno w pracy, jak i podczas gier jest HP EliteBook 1050 (więcej tutaj). Podczas zakupu sprzętu istnieje możliwość dołączenie karty graficznej gtx 1050m. To właśnie ten element sprawia, że możliwe jest granie w najbardziej zaawansowane tytuły. Jeśli więc planujemy grać to warto zdecydować się na tą kartę graficzną. Prócz tego laptop wyposażony jest w sześciordzeniowy procesor ósmej generacji. Dodatkowo urządzenie można wyposażyć w nawet dwa szybkie dyski SSD. Dzięki laptopowi wyposażonemu w szybki i wydajny procesor oraz dysk SSD możliwa jest komfortowa praca. Laptop bez najmniejszego problemu może być wykorzystywany zarówno w biurze, jak i podczas wyjazdu. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom oraz eleganckiemu wykończeniu laptop będzie idealnym wyborem podczas spotkań biznesowych. Jeśli zaś chodzi o pamięć RAM to urządzenie obsługuje do 32 GB pamięci SDRAM DDR4. Taktowanie pamięci RAM jest także bez zarzutu i wynosi 2666 MHz. Taka konfiguracja sprawia, że to propozycja idealna dla graczy, jak i osób pracujących w sposób mobilny.

Zabezpieczenia

Oprócz dobrych parametrów technicznych równie istotny element stanowią zabezpieczenia. HP EliteBook 1050 to sprzęt, który posiada szereg licznych zabezpieczeń, które pomagają chronić użytkownika przed atakami hakerskimi czy innymi zagrożeniami płynącymi z internetu. Otwieranie linków, pobieranie plików czy wykonywanie przelewów bankowych jest w pełni bezpieczne.

Podsumowanie

Podsumowując, HP EliteBook 1050 jest laptopem uniwersalnym, który będzie dobrym wyborem zarówno dla graczy, jak i osób pracujących na urządzeniu. Laptop oferuje wszystko czego oczekuje się od takiego sprzętu. Dzięki wydajnemu procesorowi, karcie graficznej oraz szybkiej pamięci RAM dostajemy sprzęt pozwalający komfortowo grać i wykonywać najbardziej skomplikowane prace.