Fujitsu LifeBook U758 – nowa seria laptopów dla biznesu

Kategorie Fujitsu LifeBook
W Fujitsu LifeBook U758 znajdziemy wszystkie te parametry

Obecną serię poradników na temat wyboru laptopa biznesowego rozpoczynamy od zupełnie nowych modeli. Będą to komputery japońskiej firmy Fujitsu, która w ostatnim czasie wprowadziła nowe urządzenia do serii LifeBook. Tym razem zajmiemy się laptopem o oznaczeniu U758.

Podstawowe parametry

W Fujitsu LifeBook U758 znajdziemy wszystkie te parametry
Autor zdjęcia: pixabay.com

Komputer jest przeznaczony dla biznesu, czyli po prostu do wykorzystania w miejscu pracy, bądź w podróży np. służbowej, gdy potrzebujemy gdzieś wygłosić prezentację i tym podobne. Dlatego też nie znajdziemy tu chociażby dedykowanej, silnej karty graficznej. Natomiast będzie na pewno mocny procesor, duża ilość pamięci operacyjnej, a także powinien być duży i bezpieczny dysk twardy. W Fujitsu LifeBook U758 znajdziemy wszystkie te parametry. Mamy szeroką linię procesorów z serii Intel Core i5 oraz Core i7. Najszybszy dostępny model – Core i7-8650U, ma moc obliczeniową dochodzącą do 3.9 GHz. Natomiast maksymalna ilość pamięci RAM jaką można zainstalować, to 32 GB. To na pewno umożliwi nam uruchomienie wszystkich aplikacji biznesowych, które dostępne są dziś na rynku. Również dysk twardy nie zawodzi, ponieważ jego pojemność wynosić może nawet 1024 GB i jest to dysk SSD.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Skoro już mowa o dyskach SSD, to powiedzmy także, że jest to ukłon producenta w stronę bezpieczeństwa używania laptopa. Komputer taki możemy bowiem łatwo upuścić, co przy tradycyjnym typie dysku twardego skończyłoby się niechybnie jego uszkodzeniem. Natomiast dysk SSD nie posiada elementów mechanicznych, dlatego nic złego się z nim nie stanie, jak również z naszymi danymi. Jednak to nie wszystko. Dysk SSD jest także bardzo szybki, dzięki temu system operacyjny wczyta się niemal błyskawicznie, a programy będą uruchamiały się bardzo szybko. To na pewno będzie bardzo przydatne podczas pracy. To jednak nie wszystko. Fujitsu LifeBook U758 będzie dostępny z pakietem zabezpieczeń programowych, typu szyfrowanie danych, dzięki czemu nikt niepowołany nie odczyta naszych poufnych informacji.

Komputer ma duży wyświetlacz 15.6 cali, który obsługuje rozdzielczość HD, Full HD, a nawet istnieje wersja obsługująca standard UHD, czyli 3840 na 2160 pikseli. Laptop dostępny jest z systemem operacyjnym Windows 10 Home lub Pro, przy czym producent zaleca wybór tego drugiego rozwiązania.