Dell Precision 17 7730 Tytuł: Dell Precision 17 7730 – testujemy sprzęt z najwyższej półki

Kategorie Laptopy Dell
W najbogatszej wersji nasz Dell nadal posiada procesor Intel Core i9-8950HK o prędkości do 4.80 GHz, który jest jednostką czterordzeniową

Na naszym stole testowym posiadamy jeszcze jednego laptopa Dell Precision 17 7730, który tym razem jest najmocniejszą wersją tego modelu. Kosztuje niebagatelną kwotę 30 tysięcy złotych, a więc tyle, co nowy samochód osobowy średniej klasy. Jednak ten przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników biznesowych, będzie więc kupowany przede wszystkim przez firmy, dla ich pracowników. Wtedy cena nie gra aż tak ogromnej roli, niż jak gdyby sprzęt miał być kupowany przez typowego Kowalskiego, na jego własny użytek.

Zaglądamy do wnętrza

W najbogatszej wersji nasz Dell nadal posiada procesor Intel Core i9-8950HK o prędkości do 4.80 GHz, który jest jednostką czterordzeniową
Autor zdjęcia: pixabay.com

W najbogatszej wersji nasz Dell nadal posiada procesor Intel Core i9-8950HK o prędkości do 4.80 GHz, który jest jednostką czterordzeniową. Wciąż ma także 64 GB RAM, które występuje tutaj w czterech kościach po 16 GB każda. Zmiana jednak następuje, jeżeli chodzi o kartę graficzną. Tym razem Dell Precision 17 7730 otrzymał model nVidia Quadro P5200, a więc jedną z najszybszych kart graficznych dedykowanych do laptopów na rynku. Uważamy, że właśnie ten fakt powoduje, że cena tak mocno poszła w górę. Biorąc pod uwagę jego bardzo duży ekran i wysoką rozdzielczość, jest to prawdziwa gratka dla mobilnych grafików komputerowych.

Co znajdziemy na zewnątrz?

Laptop wciąż ma ekran o przekątnej 17,3 cali, który wyświetla obraz o rozdzielczości Ultra HD (3840 na 2160 pikseli). Tak więc widać, że grafik komputerowy ma tutaj całkiem duże pole do popisu. Komputer ten, choć oficjalnie niezaliczany do grupy mobilnych stacji roboczych, może więc w pełni nosić również to miano. Dell Precision 17 7730 daje nam także dużo miejsca, które możemy wykorzystać na przechowywanie naszych projektów. Mamy tu bowiem aż dwa dyski w technologii SSD, o pojemności – uwaga! – aż 2 terabajty każdy. Jest to więc łącznie 4 terabajty danych, do tego umieszczone na szybkich i bezpiecznych dyskach, wykonanych w technologii półprzewodnikowej.

Czy laptop jest więc wart tak wysokiej ceny? Biorąc pod uwagę bardzo szybki procesor, sporą ilość RAM, jak i – przede wszystkim – jedną z najszybszych kart graficznych na rynku, oraz ogromną wręcz przestrzeń dyskową, trzeba jasno powiedzieć, że Dell Precision 17 7730 na pewno będzie dobrym wyborem, jeśli tylko kogoś na niego stać. Biorąc pod uwagę, że będzie on zapewne kupowany przez firmy i udostępniany pracownikom, to każdy kto będzie miał szansę na nim pracować, nie będzie chciał już przesiąść się na nic innego.