Dell Precision 17 7730 – test laptopa biznesowego za 10 tysięcy złotych

Kategorie Laptopy Dell
Dell Precision 17 7730 to laptop z bardzo ciekawymi parametrami, posiada choćby dużą ilość pamięci, dostępne są do niego szybkie procesory, mamy także dedykowane karty graficzne

Kolejny test laptopa biznesowego przeprowadzimy z wykorzystaniem modelu Dell Precision 17 7730. Jest laptop z bardzo ciekawymi parametrami, posiada choćby dużą ilość pamięci, dostępne są do niego szybkie procesory, mamy także dedykowane karty graficzne. Można powiedzieć, że będą z niego zadowolone te osoby, które oczekują od swojego komputera do pracy nieco więcej, niż od typowego laptopa.

Podstawowe parametry techniczne

Dell Precision 17 7730 to laptop z bardzo ciekawymi parametrami, posiada choćby dużą ilość pamięci, dostępne są do niego szybkie procesory, mamy także dedykowane karty graficzne
Autor zdjęcia: dell.com

Zaczynamy więc od sprawdzenia jakie podzespoły komputer posiada pod maską. Testujemy wariant najuboższy, którego cena wynosi około 10 tysięcy złotych. Za te pieniądze, Dell Precision 17 7730 oferuje nam procesor Intel Core i7-8850H, którego prędkość wynosi 4.30 GHz w trybie pełnej mocy. Procesor posiada cztery niezależne rdzenie, wobec tego uruchamianie oprogramowania wymagającego zaawansowanej obsługi wielowątkowości nie będzie najmniejszym problemem. Gdyby zależało nam na dłuższej pracy na baterii, to również nie będzie z tym problemu. Procesor w trybie niższego poboru mocy rozwinie prędkość 2.60 GHz, sprawiając że będziemy mogli długo korzystać z komputera bez podłączania go do gniazdka sieciowego. W tym wariancie mamy do czynienia z ilością pamięci na poziomie 16 GB. Powinno to umożliwić uruchomienie nawet bardziej zaawansowanych aplikacji, a oprócz tego w przyszłości będzie można rozszerzyć ilość pamięci aż do 64 GB włącznie.

Wygląd zewnętrzny laptopa

Nasz komputer posiada ekran o przekątnej 17,3 cali, co powoduje, że jest on nieco większy od typowego laptopa. Nie powinno to jednak szczególnie przeszkadzać w jego przenoszeniu. Wyświetlacz pokazuje nam obraz o rozdzielczości Full HD. Co ciekawe, Dell Precision 17 7730 wyposażony został w dedykowaną kartę graficzną, którą jest AMD Radeon Pro WX 4150. Dzięki niej możliwe będzie uruchomienie na nim aplikacji wymagających renderingu 3D, a łącząc to z dużym ekranem, otrzymujemy urządzenie, które będzie zdatne do użytku także dla grafików komputerowych. Wadą komputera, przynajmniej w tej wersji, jest z pewnością niewielka pojemność dysku twardego. Mamy tu bowiem jedynie 256 GB, ale za to jest to dysk typu SSD, a więc odporny zarówno na upadki jak i wstrząsy, oraz jednocześnie bardzo szybki.