Dell Latitude 7390 – 13-calowy laptop 2 w 1

Kategorie Laptopy Dell
Jak możemy się przekonać, mimo iż Dell Latitude 7390 jest laptopem mogącym zmieniać się w tablet, ma naprawdę mocne parametry

Od pewnego czasu na rynku pojawiają się bardzo ciekawe laptopy, które zwane są modelami 2 w 1. Chodzi o to, że laptopa takiego można używać zarówno jako zwykłego komputera, jak również jako tabletu. Zamiana jednego urządzenia w drugie odbywa się albo poprzez odczepienie podczepianej klawiatury, albo też poprzez odwrócenie ekranu o 360 stopni, dzięki zastosowaniu specjalnych zawiasów. Właśnie z tym drugim typem mamy do czynienia przy modelu Dell Latitude 7390.

Parametry laptopa

Jak możemy się przekonać, mimo iż Dell Latitude 7390 jest laptopem mogącym zmieniać się w tablet, ma naprawdę mocne parametry
Autor zdjęcia: pixabay.com

Sprawdźmy więc co możemy w takim urządzeniu znaleźć. Biorąc pod uwagę możliwość wykorzystania jako tablet, można by się spodziewać niezbyt wysilonych podzespołów, z uwagi na to, że waga musi być niska. Niemniej komputer nas nie zawodzi. W najbogatszej wersji wyposażeniowej mamy procesor Intel Core i7-8650U, który ma aż 4.20 GHz mocy obliczeniowej. To naprawdę sporo i na pewno nie będzie tu problemu, by uruchomić nawet najbardziej wymagające aplikacje. Przypomnijmy ponadto, że są to procesory czterordzeniowe. Dell Latitude 7390 ma także dużo pamięci RAM. Możemy go zakupić w wersjach z 8 GB lub 16 GB, zależnie od tego, jaka w komputerze siedzi wersja procesora.

Wyświetlacz, dysk i pozostałe

Ponieważ laptop, który może zmieniać się w tablet, nie może być także zbyt ciężki, zdecydowano się na ekran o przekątnej tylko 13.3 cali. Nie jest to jednak wcale tak mało, spokojnie damy sobie radę z obsługą takiego urządzenia zarówno w trybie laptopa jak i tabletu. Zwłaszcza, że przez cały czas mamy dostępny ekran dotykowy, w obydwu trybach działa on tak samo dobrze. Wyświetlacz posiada rozdzielczość Full HD (1920 na 1080 pikseli), dzięki czemu na pewno będzie się nam dobrze podziwiało obraz cechujący się głębią kolorów i szczegółów, a także nie będzie problemu by chociażby pracować ze szczegółowymi dokumentami. Dell Latitude 7390 otrzymał dysk twardy typu SSD, co jest idealnym rozwiązaniem dla biznesu. Jest to dysk bardzo bezpieczny, który pozbawiony jest części mechanicznych. Możemy otrzymać wersję mającą 256 GB lub nawet 512 GB.

Jak możemy się przekonać, mimo iż Dell Latitude 7390 jest laptopem mogącym zmieniać się w tablet, ma naprawdę mocne parametry. Do tego niska waga, bo tylko 1.34 kg, oraz niewielkie wymiary – maksymalna długość boku to odrobinę ponad 30 cm, sprawiają, że może on stać się naprawdę mocno pożądaną wersją laptopa biznesowego.