Dell Latitude 5591 – mocny sprzęt za niewiele

Kategorie Laptopy Dell
Sprawdzamy dziś laptopa, który ma bardzo dużo mocy, a jednocześnie jego cena nie jest powalająco wysoka

Sprawdzamy dziś laptopa, który ma bardzo dużo mocy, a jednocześnie jego cena nie jest powalająco wysoka. Dzięki temu wielu z nas może pozwolić sobie na zakup takiego urządzenia. Komputer należy serii Latitude znanego producenta Dell, wobec czego adresowany jest przede wszystkim do zastosowań biznesowych. Sprawdźmy więc co możemy w nim znaleźć oraz do jakich zastosowań się przyda. Zapraszamy do lektury naszego testu.

Procesor i pamięć

Sprawdzamy dziś laptopa, który ma bardzo dużo mocy, a jednocześnie jego cena nie jest powalająco wysoka
Autor zdjęcia: lenovo.com

Test rozpoczynamy od sprawdzenia podstawowych parametrów konfiguracyjnych komputera. Od razu widzimy, że mamy do czynienia z mocnym egzemplarzem. Procesor, jaki producent tutaj zastosował, to Intel Core i7-8850H, którego moc nominalna to aż 4.30 gigaherca. Biorąc pod uwagę, że procesor ten dysponuje czterema niezależnymi rdzeniami, widzimy jak wiele potencjału skrywa w sobie model Dell Latitude 5591. To jednak nie wszystko, co nie powiedzieliśmy jeszcze o ilości dostępnej pamięci. Tutaj również nie jest źle, aczkolwiek szału nie ma. Standardowo dostępne będzie 8 GB RAM, co wystarczy do obecnych zastosowań. Jednak gdyby kiedyś pamięci nam zabrakło, możemy rozszerzyć jej ilość aż do 32 GB włącznie!

Pozostałe parametry

Komputer wyposażony został w ekran o przekątnej 15.6 cali. Jest to bardzo dobra wielkość ekranu, która umożliwi nam komfortowe korzystanie z rozdzielczości Full HD, jaka się tutaj znalazła, a jednocześnie nie będzie sprawiać, że Dell Latitude 5591 stanie się zbyt duży i zbyt ciężki. Waga laptopa to bowiem 1.65 kg, czyli plasuje się on w środku stawki. Natomiast najdłuższy wymiar – szerokość, to 37 i pół centymetra. Nie jest to dużo, co spowoduje, że komputer łatwo będzie spakować do walizki i przenosić ze sobą. Wracając jednak do parametrów technicznych, to warto również powiedzieć kilka słów o dysku i karcie graficznej. Ta druga niestety jest zintegrowana, więc laptop nie przyda się do obrabiania grafiki 3D. Natomiast dysk jest w technologii SSD i ma pojemność 256 GB. Może się to wydawać trochę mało, jednak w bogatszych wariantach znajdziemy także wersję 512 GB.

Można więc powiedzieć, że Dell Latitude 5591 to naprawdę fajny sprzęt, który niejednemu się spodoba (więcej). Jego cena to nieco ponad 6 tysięcy złotych, co przy takich parametrach jakie tu otrzymujemy, jest naprawdę dobrym wyjściem z sytuacji. Uważamy, że niejedna osoba potrzebująca szybkiego komputera do pracy zrobi użytek z tego urządzenia.