Dell Latitude 5490 – niedrogi laptop do pracy

Kategorie Laptopy Dell
Laptop, jak większość tych, które możemy dostać od wielkich firm takich jak Dell, występuje w wielu wariantach

Poszukując laptopa, którego zakup nie wyczyści naszego portfela, natomiast będzie się on dobrze nadawał do wykorzystania w pracy, zapewne prędzej czy później trafimy na model Dell Latitude 5490. W ogóle, firma Dell posiada bardzo wiele laptopów dla tak zwanego biznesu, które w rzeczywistości przeznaczone są po prostu do wykorzystania albo w miejscu pracy, albo w domu – by dokończyć swoje zadania, albo w podróżach służbowych, delegacjach i tak dalej. Tak więc przyjrzyjmy się bliżej naszemu bohaterowi.

Co znajdziemy w środku?

Laptop, jak większość tych, które możemy dostać od wielkich firm takich jak Dell, występuje w wielu wariantach
Autor zdjęcia: pixabay.com

Laptop, jak większość tych, które możemy dostać od wielkich firm takich jak Dell, występuje w wielu wariantach. Różnią się one nieco wyposażeniem jak i ceną. W tym przypadku w laptopie znajdziemy procesory Intel Core siódmej generacji, którymi mogą być modele i5-8250U o mocy 3.40 GHz, lub szybszy i5-8350U, którego prędkość wynosi 3.60 GHz. Nie są to może oszałamiające wartości, jednak do pracy powinny spokojnie wystarczyć, jeżeli nie będziemy używać zbyt wymagających programów. Dell Latitude 5490 serwuje nam także 8 lub 16 GB pamięci operacyjnej RAM, którą rozszerzyć można do 32 GB – to wydaje się jak najbardziej w porządku.

Co z zewnątrz?

Patrząc na laptopa pierwszy raz wydaje się on po prostu dobrze spasowany. Tak rzeczywiście jest, komputer bowiem ma ekran o przekątnej 14 cali, a więc jest to wielkość w sam raz. Nie będzie on ani za duży, ani za ciężki, ani też rozdzielczość Full HD – dostępna tutaj w standardzie – nie będzie zbyt duża. Można powiedzieć, że jest to taki swoisty złoty środek. Dell Latitude 5490 w przypadku dysków twardych ma dla nas wyłącznie propozycje z kategorii SSD, czyli nowoczesnych i bezpiecznych dysków. Możemy wziąć wersję 256 GB, lub też 512 GB. Nie zmieścimy więc tutaj jakiejś niebotycznej ilości danych, lecz powinno nam to spokojnie wystarczyć do komfortowej pracy. Przy okazji, jeśli laptop nieszczęśliwie upadnie, nie stracimy swoich danych – dyski SSD nie mają ruchomych elementów mechanicznych.

Podsumowując, Dell Latitude 5490 wydaje się udaną konstrukcją, którą możemy mieć już w cenie 4500 złotych. Jeśli jednak chcemy lepsze parametry, zainteresuje nas wariant o cenie 6000 zł. W każdym przypadku dostaniemy razem z komputerem system Windows 10 Pro, w wersji 64-bitowej. Na laptop mamy 3 lata gwarancji.