Apple MacBook Pro 15 2018 – recenzja

Kategorie Apple MacBook Pro
Apple MacBook Pro 15 2018 jest smukłą, aluminiową "bestią" w srebrnym i szaro-kosmicznym kolorze z eleganckimi, zwężającymi się krawędziami

Model ten wyróżnia się przede wszystkim bardzo dużą wydajnością i szybkością. Posiada bardzo szybki dysk SSD. Dużą zaletą jest też stosunkowo lekka i cienka konstrukcja. Ma żywy i ostry wyświetlacz, ulepszoną klawiaturę, dobry dźwięk i długi czas pracy na baterii. Niestety jest drogi, spód szybko się nagrzewa i nie posiada portów USB typu A.

Apple MacBook Pro 15 2018 jest smukłą, aluminiową "bestią" w srebrnym i szaro-kosmicznym kolorze z eleganckimi, zwężającymi się krawędziami
Autor zdjęcia: pixabay.com

15-calowy MacBook Pro jest jednym z najpotężniejszych laptopów. Jest dobrym wyborem nawet dla najbardziej wymagających twórczych profesjonalistów.

Design

15-calowy model z 2018 roku wygląda podobnie jak jego poprzednicy z 2017 i 2016 roku. Apple MacBook Pro 15 2018 jest smukłą, aluminiową „bestią” w srebrnym i szaro-kosmicznym kolorze z eleganckimi, zwężającymi się krawędziami (więcej). Ramka wokół ekranu może być grubsza w porównaniu do rywali, ale Apple umieszcza kamerkę internetową w górnej ramce. Huawei MateBook X Pro i Dell XPS 15 umieszcza ją w dolnej ramce, dlatego wygląda niezgrabnie.

Porty

Niestety osoby, które używają tylko portów USB 3.0 typu Type, będą niepocieszeni. W tym laptopie znajdziemy tylko cztery porty Thunderbolt 3. Z drugiej strony, te przyszłościowe porty oferują niesamowicie szybką przepustowość i umożliwiają podłączenie do dwóch monitorów 4K jednocześnie. I nawet jeśli nadal chętniej wybieramy porty USB, Apple twierdzi, że 300 akcesoriów Thunderbolt 3 jest dostępnych na rynku.

Wyświetlacz

15.4-calowy wyświetlacz MacBook Pro zapewnia ostry i jasny obraz. Wykorzystuje zaawansowane, wielokanałowe czujniki, aby dopasować kolor i intensywność ekranu. Nowy MacBook może lepiej dopasować balans kolorów do cieplejszych tonów w sztucznym, a nie naturalnym oświetleniu. Podczas oglądania filmów ta regulacja balansu kolorów wyglądała zupełnie naturalnie, ale Dokumenty Google mogą mieć nienaturalny, kremowy odcień.

MacBook Pro ma dość jasny wyświetlacz. Posiada maksymalną jasność 354 nitów. Jasność ekranu jest wystarczająco duża dla szerokiego zakresu kątów widzenia.

Klawiatura

Laptop ma cichą i niezawodną klawiaturę. Dzięki odpowiedniej konstrukcji brud nie dostanie się do klawiatury. Dlatego klawisze się nie zablokują. Klawisze mierzą zaledwie 0,7 mm. Masywny panel dotykowy Force Touch o wymiarach 6,3×3,9 cala jest ogromny, ale nieinwazyjny. Musimy nauczyć się używania dwóch palców do przeciągania i upuszczania, ale nie jest to trudne.